ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9917214
*
nr 991 7214
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 18:02:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 10:52:45
1
100 kr
1/11 15:04:21
2
300 kr
1/11 15:37:00
3
200 kr
1/11 15:37:00
2
250 kr (Budbetjänt)
1/11 15:38:02
3
300 kr
1/11 15:38:02
2
300 kr (Budbetjänt)
1/11 15:39:37
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 991 7214
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 10:52:45 | 1 | 100 kr |
1/11 15:04:21 | 2 | 300 kr |
1/11 15:37:00 | 3 | 200 kr |
1/11 15:37:00 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/11 15:38:02 | 3 | 300 kr |
1/11 15:38:02 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
1/11 15:39:37 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53